Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

VYSOKÉ MÝTO vs FK NÁCHOD 11:1 (4:1,2:0,5:0)

Nedělní zápas na SVATÉHO MARTINA hodnotím pozitivně z důvodu kvalitní 2 třetiny, kdy jsme soupeře přehrávali. Borci z V.MÝTA, hráli pohledný fotbal s výbornou koncovkou, která nám chybí. Negativně hodnotím také zbytečně inkasovaných branek v naší síti. Posouvání nám stále dělá problémy, zlepšení oproti jiným zápasům byla rozehrávka do útočné fáze, kdy jsme se tam nespočetně krát dostali před branku soupeře. Situace 2 vs 1 se prostě musí proměnovat!!!. Fyzička našich borců je připravena tak na Krajský přebor... Kdo byl na tomto zápase tak se semnou určitě shodne, že výsledek 11:1 je krutý. Předvedená hra, v určitých chvílí, dává naději na umístění do top 10, kde chceme být na konci celé sezony. Poslední kolo: fotbalová kvalita a 3 body!!! Bez toho se do Náchoda nevrátíme…. :)

FK NÁCHOD vs FC HRADEC KRÁLOVÉ 2:9 (0:2,1:4,1:3)

V neděli jsme přivítali do bělovse na UMT soupeře FC HRADEC KRÁLOVÉ. Utkání se sehrálo v přátelském duchu za což jsem rád. Ikdyž kluci prohráli 2:9 tak se nemusí za nic stydět, protože soupeř byl fotbalovější. Velký plus oproti ONDRÁŠOVCE-CUP byl v bojovnosti. Proti Hradci jsme si vytvořili plno fotbalových akcí, které na konci zápasu ocenili naši diváci, za což jim děkujeme. Mrzí mě moc zbytečných inkasovaných branek, které se dají řešit jiným (fotbalovým) způsobem. Borci z Náchoda si zahráli proti hodně kvalitnímu týmu jako je Hradec, který má 30 hráčů k dispozici a  13 kluků co hraje za Náchod dnes potvrdili, že na kvalitní fotbal v žákovské lize mají. Jsem rád, že hráči plní pokyny!.  V tréninku se tento týden musíme zaměřit, na posouvání hráčů v obranné fázi.

FC VLAŠIM vs FK NÁCHOD 3:0 (2:0,0:0,1:0)

Sobotní zápas jsme sehráli ve Vlašimi. Prohra po kvalitním výkonu mě mrzí z důvodu chování domácích hráčů a především trenérů. Naše hra měla velmi dobré chvilky, kdy jsme soupeře jasně přehrávali kombinační hrou, bojovnost začíná být samozřejmostí což je správně. Naše šance jsme nevyužili a tak trestal soupeř. Fotbalovostí a herní stránkou jsme soupeře porazili, výsledek je bohužel jiný 3:0. Nechci řešit rozhodčí, nechceme se na nic vymlouvat, ale 3 třetinu naši hráči byli velice nervozní a znechucený. To co předvedli domácí hráči je za hranicí rozumu. Tvrdé zákroky v této lize jsou normální, ale dohrávání obránců a brankáře, bez úmyslu hrát míčem je zjednodušeně špatně. Není možné, aby kluci z Vlašimi na naše hráče pokřikovali, at jdou do p….,táhněte s celým Náchodem do haj…,ču….,chcípněte atd. Když už jsem zakročil že se takto hráči, kterým je 12 let nemají chovat, trenér Vlašimi začal řvát at se staráme sami o sebe, že oni si mohou řvát, co chtějí atd. Celý víkend nad tím přemýšlím, jak ty trenéři chtějí vychovávat hráče? Ve 12 letech na hřišti někomu zláme nohy a ještě ho pošle někam…? Toto není dobrá vychova!!! Ponaučení pro nás: takto se chovat nechceme a chceme jít vzorem i pro ostatní kluby kde výchova nefunguje. Těším se, až Vlašim přijede do Náchoda.

FK NÁCHOD vs FK ČÁSLAV 5:2 (2:0,2:2,1:0)

Nedělní zápas na hamrech, jsme zvládli za 3 body což jsme si dávali za cíl a výhra byla zasloužená.

1,2 třetina: dařila se kombinace s trojúhelníky, což děláme na tréninku stále dokola, dále bojovností se vyhrávaly osobní souboje,největší zlepšení oproti minulým zápasům bylo vidět v obranné činnosti, kdy záložníci lítali i místo obranců. Naopak obránci podporovaly útok a to je správně. 3 třetina obvykle docházejí síly, bohužel fyzička je v našem týmu velký negativum a borci z Náchoda se mohou těšit na náročnou zimní přípravu. V rozvoji dětí ale fyzička moc nerozhoduje, protože běhání se dá vždy dohnat. Základ je technická stránka hráče. Poslední třetina byla vyrovnaná, více šancí měl soupeř,trpělivá bojovnost celého týmu si zasloužila vyhrát a také vyhrála. Borci z Čáslavi místo aby hráli fotbal tak diskutovali s rozhodčím, což je v tomto věku nepochopitelné???!!!. Od prvního kola naši borci ( vymlouvání se na něco… ) udělali velký pokrok, za což si zaslouží pochvalu. Všem hráčům děkuji za výkon, který odpovídal určité kvalitě.

MFK CHRUDIM vs FK NÁCHOD 9:2 (2:1,3:0,4:1)

V sobotu jsme zavítali do mládežnického, ale pěkného areálu v Chrudimi. Soupeř byl herně lepší i proto jsme prohráli 2:9. Borcům z Náchoda se nedá upřít snaha a bojovnost, ale to v 1. žákovské lize nestačí. Výsledek je krutý, myslím si, že utkání mohlo skončit jen o pár branek, kdybychom proměnovali 100% šance. Příští týden v neděli máme nejdůležitější zápas podzimní části s Čáslaví, ve kterém chceme kvalitu a 3 body!

FK NÁCHOD vs FC HLINSKO 3:15 (1:5,1:5,1:5)

Utkání v Náchodě na hamrech hodnotím velice negativně. Soupeř byl ve všech směrech lepší a náchodští hráči by si měli uvědomit, že bojovnost nestačí. Obranná činnost v celém utkání byla velmi špatná i proto jsme prohráli o tolik branek. Někteří hráči si musí zapamatovat, že musí zabrat také do obranné řady. Na tréninkách si musíme vysvětlit, že takto se prezentovat nechceme!!!...

RMSK CIDLINA vs FK NÁCHOD 3:3 (2:1,1:0,0:2)

Další ligové utkání jsme odehráli v Hlušicích, kde nás čekal soupeř z NOVÉHO BYDŽOVA (RMSK CIDLINA). V první i ve druhé třetině byli pasáže opravdu slabé, kdy se nikdo nechtěl nabízet, mezihra žádná, přišlo mi to, jako kdo odkopne míč nejdál, vyhrává. Takto se určitě nechceme prezentovat a musíme zlepšit kombinační řešení mezi obranou a zálohou (vysvětlení na tréninkách). Ale musím vyzdvihnout osobní souboje, které jsme většinou vyhrávali, dále bojovnost která byla na výborné úrovni. Po 2 třetinách výsledek 1:3. Poslední třetina byla napínavá. Takové nervy v žákovské lize U13 jsou pro kluky fantastickým zážitkem a věřím, že na tento zápas budou vzpomínat dlouho. Ve třetí třetině borci z Náchoda srovnali na 3:3, bylo asi 15minut do konce a kluci předváděli naprosto suprové výkony. Chválím brankáře Cidliny, který chytil dvě skvělé hlavičky z rohu, a dále 3 samostatné nájezdy které jsme neproměnili. Kluci měli plno střel, který chytil brankář nebo byli zblokovány obránci.  5 minut před koncem jsme kopali penaltu, kterou jsme neproměnili. A poslední 4 minuty patřili soupeři, který nejdříve nastřelil z 25 metrů břevno a dále měl 3 tutové šance, kdy v jedné situaci, náš bránící hráč fantasticky zastavil míč na čáře. Poslední třetina tohoto zápasu měla ligové parametry se vším všudy. V součtu celého utkání jsme se s trenéry Cidliny shodli v tom, že domácí byli více kombinační a hráli více na míči, ale my jsme měli daleko více šancí a korunovala to penalta 5 minut před koncem utkání a proto remíza je naprosto zasloužená.

Trenér Michal Šedivý

FK NÁCHOD vs TRUTNOV 4:11(1:2,1:3:1:6)

Utkání s Trutnovem hodnotím kladně z důvodu předvedené hry, ale bohužel  výsledek hodnotím negativně. Přes polovinu zápasu, jsme borci z hor přehrávali a zasloužili jsme si vyhrát. Doplatili jsme na nízký počet střídajících hráčů (2). Když se šlo do poslední třetiny tak jsem věděl, že to jinak než porážkou nedopadne, protože 4 hráči se nám zranili, tudíž jejich výkon nemohl být na 100%, ale spíš byl tak na 20% a jsme rádi, že jsme toto utkání vůbec dohráli. Soupeř byl velice důrazný,( můj názor za hranicí pravidel). Těší mě ohlasy diváku domácích i hostujících, které byli pozitivní na naši hru. Borci z  Náchoda opět předvedli, že na ligu mají kvalitu a věřím, že se budou po fotbalové stránce posouvat dále.

TJ SVITAVY vs FK NÁCHOD  2:12(2:3,0:5,0:4)

V neděli jsme zavítali do pěkného areálu ve Svitavách. Začátek utkání borci z Náchoda zaspali a proto jsme za 10minut prohrávali 0:2. Na hráčích bylo vidět, že dnes nechtějí prohrát a do1 třetiny dali 3 branky. Jediná připomínka pro obránce i záložníky, rychlé protiútoky soupeře, které byly nebezpečné(zaměříme se na to v tréninkách). Zbytek zápasu jsme jasně ovládli a zaslouženě vyhráli o 10 branek ! Toto utkání mi ukázalo že nastavená lat´ka je na správné cestě. Týmový výkon dnes na jedničku, nechyběla střelba, kličky 1vs1,zastupování a především bojovnost kterou musíme brát automaticky. Dnes musím vyzdvihnout osobní souboje, které jsme v 90% vyhrávali! Ukazují se věci z tréninku což  jsem rád, že to kluci plní. Výkony hráčů hodnotím inviduálně a přímo s daným hráčem. Jednoduše dnes se to povedlo!!! Výhra 12:2 je zasloužená. První očekávané 3 body splněny!

Trenér Šedivý Michal

FK MLADÁ BOLESLAV vs FK NÁCHOD 10:3 (3:2,4:1,3:0)

Do Mladé Boleslavi jsme jeli pouze s 10-ti hráči tudíž 2 hráče na střídání což je zjednodušeně špatně!. Někteří hráči by si měli uvědomit, že by měli mít zodpovědnost, chodit na tréninky a zápasy!.

Páteční trénink byl spíše k zamyšlení hráčů ze středečního utkání, kdy jsme si jasně a zřetelně vysvětlili, jakou cestou máme jít!.

Věděli jsme, že Bolka je v této lize herně jeden z nejlepších mančaftů, ale co předvedlo po celou dobu utkání 10 statečných fotbalistů je fantastický. Kdy nikdo nevynechal žádný souboj, bojovnost na nejvyšších obrátkách, přechod do útočné fáze super, obránci společně se záložníky se zastupovali, jednoduše toto utkání nám ukázalo, že borci ročníku 2006 na ligu mají a cíl jaký jsem stanovil je na dobré cestě! Prohra 10:3 mě těší, protože borci z Boleslavi jsou herně na jiné úrovni, my jsme si to na 100% odbojovali, což s takto malým počtem střídajících hráčů je úspěch! Děkuji přítomným rodičům za podporu, a především děkuji hráčům za výkon, který odpovídal kvalitě a nastavené taktice, kterou kluci splnily.

FK NÁCHOD vs FK PARDUBICE 2:18 (1:2,1:8,0:8)

Středeční utkání s Pardubicemi nám ukázalo jak mohou být odlišné třetiny. Víme že nezměníme systém 3 krát 30 minut, ale podle mého názoru je to naprostá hloupost, směřuje se spíše k hokeji než k fotbalu. Ideální čas 2krát 40 minut, poločas minimálně 10 minut na zotavení.

První třetina nám vyšla velmi dobře a borci z Náchoda nám ukázali, že se dá hrát s kvalitním soupeřem a především bojovat na 100%, škoda inkasované branky těsně před koncem třetiny (1:2). Druhá a třetí  třetina byla obrovským zklamáním, po ztrátě míče vynechat sprint nebo vynechat souboj jen proto, protože je soupeř výškově větší přeci nejde…..!!! Nedařily se přihrávky ani přechod do útočné fáze, obránci místo toho aby se pokusili hrát fotbal, tak nakopávali míče do prostorů, kde záložníci nejsou, takto hrát určitě nechceme!. Chceme hrát fotbal, který se bude líbit veřejnosti a především fotbal který kluky bude bavit a posouvat výkonnostně nahoru. Na dnešní utkání musíme zapomenout a přemýšlet jak se budeme prezentovat v Mladé Boleslavi.

FK NÁCHOD - FK KOLÍN 4:8 (1:5)(1:2)(2:1)

První mistrovské utkání letošní sezony, jsme odehráli na výborně připraveném trávníku v bělovsi.

S Kolínem jsme se potkali na turnaji v polovině srpna v Havlovicích a věděli jsme, že nás čeká velmi kvalitní soupeř (po 15-ti minutách utkání skončilo 1:5.). Nedělní zápas začal podobně jako na turnaji, kluci nechtěli hrát , měli špatný pohyb bez míče , osobní souboje žádné, týmová bojovnost nic, i proto jsme právě v první třetině prohráli 1:5. Po bouřlivém pohovoru trenérů druhá třetina začala značně jinak, borci z Náchoda bojovali o každý míč, vyhrát osobní souboj už nebylo nic nemožného, soupeře jsme ve druhé třetině přestříleli, ale bohužel 90% střel bylo za vápnem a především do brankáře Kolína. Poslední třetina zápasu,všem kdo byl přítomen, tak nám ukázala jak kluci chtějí udělat něco s nepříznivým výsledkem, najednou všichni do jednoho bojovali na plno a i kombinace se dařila, troufnu si říct že jsme Kolín v této třetině přehrávali, rodiče velmi pomohli hráčům tím že fandili,vyhráli jsme 2:1... Ve výsledku z celého zápasu jsme prohráli 4:8 ponaučení pro příště:na 100% se musí začít od začátku utkání, jinak se vyhrávat nebude. Kluky chválím za to, že přes polovinu zápasu makali a chtěli otočit vývoj utkání, což se povedlo herně, ale bohužel výsledkově nikoli.