Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

25.-26.6.2016   Viktoria cup Holice 2016

O víkendu 25.-26.6.2016 se oba naše týmy starších žáků U15 + U14 zúčastnily mezinárodního turnaje Victoria Cup v Holicích. 

U15

Sestava:   Janeček, Franěk, Brožek, Kubrt, Vacek, Netolický, Donát, Vančák, Rudolf, Maro, Suchánek, Výborný.

Základní skupina „B“ Albrechtice

SOBOTA 25.6.2016

Do sobotního dne ve znamení základních skupin jsme odjížděli v okleštěné sestavě, navíc pouze s jedenácti borci. Naštěstí se černé scénaře ve smyslu nějakého většího zranění nenaplnily. Menší oděrky na těle pár borců sice byly, ale naši hoši nejsou žádné panenky a všechno tzv. “rozchodili.”

Základní skupinu jsme odehráli na kvalitním “pažitu” v Albrechticích nad Orlicí, kde nám jako šatna posloužila místní klubovna. V extrémních sobotních teplotách se klaníme před všemi aktéry, kteří na hřišti hráli. Odehrát 4 zápasy v téměř 40 °C je úctihodný výkon.

V základní “mezinárodní” skupině jsme obsadili konečnou první příčku, nicméně cesta k prvnímu místu tabulky nebyla tak hladká, jak by se mohlo zdát na první pohled, s 10 body a skórem 12:3, troufnu si říct, že první místo bylo v poměru s předváděnými výkony třešničkou na dortu.

 

SK SENCO Doubravka 2003 – FK Náchod 2001 0 : 6

8’Franěk, 12’Kubrt, 20’Netolický’, 23’Maro(p.), 24’Netolický, 28’Donát

První zápas ve skupině jsme sehráli s nejen o dva roky mladšími hráči, ale také s evidentní výškovou převahou. Před zápasem jsme se obávali možnosti podcenění soupeře a možnému individualizování hry, což se také ukázalo, zejména v první půli. Nepochopitelně jsme za každou přihrávkou zbytečně hledali “finálky a sólovali.” Kluci si zřejmě mysleli, že si dá každý gól, když hráli proti mladším, jenže opak byl pravdou, na první gól po střele Fraňka zpoza vápna jsme se nadřeli. Další gól vsítil po sólu Kubrt přímo do “vinglu.” Do druhé půle jsme klukům domluvili a začali hrát kombinační fotbal, soupeře jsme nepustili za půlku a zaslouženě vsítili další branky.

 

NK Mladost Proložac – FK Náchod 2001 1 : 3 

4’Rudolf, 7’Suchánek, 25’Donát

Druhý zápas proti horlivému temperamentu našich soupeřů z Chorvatska nám zajistily 3 body brzce vstřelené branky v úvodu utkání. Chorvaté nejprve neubránili Rudolfa a poté ostříleného forvarda Lubina. Ve zbytku utkání se hra hodně kouskovala. Chorvaté se nemohli smířit s tím, že prohrávají a tak místy až zbytečně faulovali, což přineslo ovoce spíš nám. V úvodu druhé půle Chorvaté brzy snižují a nám začaly težknout nohy. Naštěstí nás několika zákroky podržel brankář Janeček. Kýžená pojistka přišla až v samém závěru po pěkné brance Donáta.

 

FC Slovan Hlohovec – FK Náchod 2001 1 : 1 

28’Netolický

V tomto zápase proti Slovenským bratrům nám nevyhovovala jejich, možná taktika, možná filozofie, pravděpodobně jejich styl hry. Zápasu neuvěřitelně uškodilo to, že náš soupeř skóroval poměrně brzo po začátku utkání a poté hru zdržoval takovým způsobem, kterýmu se nám nedostalo pochopení. Ovšem v tomto bojovném utkání jsme ukázali, že máme srdíčko a týmového ducha a kombinačním fotbalem se ke konci utkání prosadil Netolda. V závěru jsme ještě Prešovský beton v podání hráčů z Hlohovce mohli definitivně zlomit, ale to už nám štěstí nepřálo. Každopádně tento bod se v konečném hodnocení ukázal jako velmi cenný.

 

TJ TATRAN Sedlčany – FK Náchod 2001 1 : 2

17’Netolický, 26’Rudolf

Festival neproměněných šancí, hezký kombinační fotbal. I tak by se dal charakterizovat poslední naše utkání v základní skupině.

Kombinačně vyspělý soupeř ze Sedlčan nám od začátku ukazoval, že je zaslouženě týmem aspirujícím na konečné první místo tabulky. Jenže naši hoši to nechtěli připustit, Postupně jsme se dostali do 3 naprosto jednoznačných šancí, jenže nám došel střelný prach, zdálo se. Po prvním poločase nebylo klukům co vytknout, snad jen zachovat větší klid v koncovce a dál trpělivě pracovat. Po změně stran jsme se po hezkém přenesení hry na křídelního dravce Netoldu dostali do vedení. Poté ale přišel nesmyslný výpadek a soupeř diktoval hru. Zaslouženě vsítil vyrovnávací branku a my jsme se nestačili divit. Naštěstí se kluci dokázali srovnat a paradoxně po obdržené brance hráli zpět to, co naši hru zdobí a po další křídelní akci se ujímáme vedení a základní skupinou jsme prošli bez porážky.

Druhý den jsme přejížděli na dobře připravené hřiště v Holicích, kam nás přijel posílit Vojta Výborný, což nám dodalo klid, že můžeme sestavu trochu “protočit.”

 

NEDĚLE 26.6.2016

Čtvrtfinále

Spartak Medzev - FK Náchod 2001 1:2

23’Vančák, 28’Maro

Ve čtvrtfinále jsme se utkali s dalším týmem ze Slovenska. Spartak Medzev se prezentoval bojovným fotbalem, což nám vůbec nevyhovovalo, těžko jsme se dostávali ke kombinační hře a zaznamenali mnoho ztrát, které se málem ukázaly jako fatální. Tento zápas se sehrál za průtrže mračen a k naší smůle jsme od 12. minuty utkání tahali za kratší konec lana a prohrávali. Tento stav vyhovoval soupeři a taky to dokazoval svým přístupem. V polovině druhého poločasu ale vyslal střelu ze svých kopaček Pepa Vančák a dostalo se nám vyrovnání. Spartak pak hru víc otevřel a v heroickém konci utkání si počínal mazácky v samostatném úniku Maro a postup klepal na dveře.

 

Semifinále

FK Nitra - FK Náchod 2001 0:0 - postup po penaltovém rozstřelu

V semifinálovém souboji na nás čekal soupeř ze Slovenské Nitry. Soupeř se prezentoval dlouhými balóny, mnohy až takříkajíc “rohlíky,” na své enormně rychlé a silové útočníky. Tato hra nám logicky nevyhovovala a taky se to na nás projevilo. Nevěděli jsme si moc rady, chyběla mezihra a když už jsme se dostali k zakončení, tak jsme neměli seřízenou mušku. Nevím, zda je to fotbalovou mentalitou týmů ze Slovenska, ale mrzelo nás, že jsme se v soubojích s týmy ze Slovenska potýkali s ohromným zdržováním hry. Zakopávání hráčů z Nitry přes tribunu nebylo vyjímkou. Hra se i díky tomu hodně kouskovala a to nám vůbec nevyhovovalo.

V penaltovém rozstřelu to byla loterie, v které jsme byli šťastnějším týmem a postoupili do finálového souboje.

 

Finále

FC Hradec Králové - FK Náchod 2001 0:0  - Vítězství po penaltovém rozstřelu

Ve finále jsme narazili na přemožitele našich mladšich kluků, ročníku 2002. Není divu, kluci z Hradce byli fotbalově nejvyspělejším týmem na turnaji, troufnu si říct. Do finále prošli bez ztráty kytičky a bylo na nich vidět sebevědomí, ale i možné podcenění našich dravců.

Hradečtí měli více ze hry, ale naše dobře konsolidovaná obrana si s jejich náporem až na vyjímky, kdy jsme prožili pár klinických smrtí, dokázala poradit. I my jsme si připravili pár šancí, všechny ale skončily buď mimo brankovou konstrukci nebo je dokázal polapit brankář. V zápase se málem ukázalo pořekadlo “nedáš, dostaneš,” kdy po samostatném úniku hradeckého útočníka, který trestuhodně netrefil bránu, po naši rychlé rozehrávce následném rychlém breaku se ocitl míč pouze v brankářových rukavicích, který podklouzl a vyzval ke vstřelení branky výborně hrajícího Donáta, ten ale odmítl.

Finále se jako jediné hrálo systémem 2x20 minut a v závěru se ukázalo, že nám dochází síla.

Zápas dospěl do penaltového rozstřelu, kde jsme hned v první sérii nedali, avšak hradecký hráč hned v sérii druhé netrefuje branku a po dokopání základních třech sérií, se pokračovalo dále. Ve čtvrté sérii soupeř trefuje tyč, ale následně náš pokus chytá brankář z Hradce. V šesté sérii lapí pokus hradeckých Adam Janeček a k rozhodující penaltě si staví míč Luboš Suchánek, který mazácky vstřelil míč přímo za háčky a mohlo se slavit.

 

Závěrem jsme moc rádi, že se kluci mohli rozloučit tím nejstylovějším způsobem s žákovskou kategorií. Týmový duch, odhodlání a správná motivace jsou někdy daleko víc než papírové předpoklady a to přesně naši kluci ukázali.          Tréňové: Vlasta Vlček a Robin Metzner 


Jarní zápasy základní části ČLŽ

Datum Zápas Hřiště Čas            Výsledek
Neděle 13. 3. 2016    FK Náchod - Povltavská FA       Běloves UMT           10:00 hod.        4:0
Sobota 19. 3. 2016 Dukla Praha - FK Náchod Juliska UMT 13:00 hod.       8:2
Středa  30. 3. 2016 FK Náchod - Admira Praha Běloves UMT 13:00 hod.       0:2
Sobota   2. 4. 2016 Meteor Praha - FK Náchod Bedřichovská UMT 14:30 hod.       8:2

Nadstavba ČLŽ

 

Datum Zápas Hřiště Čas Výsledek
Neděle 10. 4. 2016       MFK Trutnov - FK Náchod            hřiště Na Lukách         10:00 hod.        1:2       
Neděle 17. 4. 2016 FAŠV - FK Náchod Jiřetín p.Jedlovou    10:00 hod.      1:4
Neděle 24. 4. 2016 FK Náchod - FK Kolín Běloves        10:00 hod.      3:0
Sobota 30. 4. 2016 Povltavská FA - FK Náchod Jíloviště 10:00 hod.      1:4
Neděle   8. 5. 2016 FK Náchod - MFK Chrudim Běloves 10:00 hod.      0:1
Středa 18. 5. 2016 FK Náchod - MFK Trutnov Běloves 16:00 hod. 2:6
Neděle 22. 5. 2016 FK Náchod - FAŠV Běloves 10:00 hod. 3:1
Neděle 29. 5. 2016 FK Kolín - FK Náchod Kolín / Brankovická 09:30 hod.      1:3
Neděle  5. 6. 2016 FK Náchod - Povltavská FA Běloves 10:00 hod.      1:7
Neděle 12. 6. 2016 MFK Chrudim - FK Náchod Letní stadion 10:00 hod.       2:0
 

 

12.6. 2016  ČLŽ  U15   MFK Chrudim - FK Náchod  2:0 (1:0) 

Góly:                     

Sestava: Jedlička - Franěk, Brožek, Lokvenc, Výborný, Vacek (Zawada), Novák F., Šesler, Vančák, Franěk, Novák P. (Hejzlar), Kubrt

Hodnocení:

Opět se nám nepovedl úvod utkání a domácí se po chybě na levé straně obrany ujímají lacino vedení. Poté se hra vyrovnala a do zajímavých šancí se dostali i náchodští. Nejprve si Filip Novák obhodil po sólu bezmocného golmana, ale dobíhající obránce mu míč těsně před brankou ustřelil, poté zastavil Dana Kubrta v nájezdu praporek pomezního.

Druhý poločas pokračoval v notách konce toho prvního a hosté se snažili vyrovnat skóre. Škoda nevyužité šance Vybase, který měl zkusit zakončit pravačkou namísto backhandu levou.. Druhá branka domácích zápas zlomila, ale i přes porážku nemám klukům co vytknout. Chtěli hrát a o výsledek se rvali. Pochvalu zaslouží i kluci z ,,dvojek" (Kvído, Jedla, Novas, Hejzlič, Zawi), kteří předvedli dobré výkony. 

Negativem zápasu a vůbec dne jsou pro mne osobně ,,omluvenky", kterými někteří hráči dokazují svým kamarádům-spoluhráčům, svou týmovost.


5.6. 2016  ČLŽ  U15   FK Náchod - Povltavská FA  1:7 (1:6) 

Góly:  22´ Netolický                         

Sestava: Janeček (Nývlt) - Škalda, Brožek , Kubrt, Netolický, Výborný, Novák, Vančák, Franěk, Vik (Suchánek), Šesler

Hodnocení: 

Sedm kulí jako v Sarajevu. Utkání rozhodla první minuta, kdy už náš soupeř bleskově vedl 0:2...Jednoznačně nás převálcoval důrazem a jednoduchým fotbalem, plným dlouhých míčů. V nasazení a rychlosti dnes snesl měřítko asi jen Filip Novák. Podobný fotbal čeká kluky již za pár měsíců v dorostu, proto je třeba přepnout hlavně v hlavách na vyšší obrátky.


29.5. 2016  ČLŽ  U15   FK Kolín - FK Náchod    1:3 (1:2) 

Góly:   24´Šesler (Vik), 34´Šesler (Vik), 68´Novák F. (Laštovic)

Sestava: Nývlt (Janeček) - Franěk, Brožek, Kubrt, Výborný - Lokvenc (Novák P.)  Novák F., Kalaš (Laštovic), Vik (Slavíček), Čejchan (Zawada) - Šesler 

Hodnocení:

Vlivem celé řady omluvenek jsme odjeli do Kolína v hodně improvizované sestavě, ale klukům patří můj dík za to, jak k utkání přistoupili i celkově za předvedenou hru. Utkání jsme měli pod kontrolou, domácí jsme přehrávali hlavně uprostřed pole, kde kluci s velkým herním přehledem a kvalitou kombinovali. Pracovat musíme na větší dravosti ve vápně a hlavně na střelbě ze střední vzdálenosti. Ta mi ve hře dne chyběla. Čekají nás poslední dvě kola, proto věřím, že v nich ukážeme kvalitní a sebevědomý fotbal, který nás všechny bude bavit. O.Nejman


22.5. 2016  ČLŽ  U15   FK Náchod - FAŠV   3:1 (1:1) 

Góly:   14´ Výborný (Vacek), 42´ Brožek (pen.po faulu na Nováka), 64´ Kubrt (Vančák)

Sestava: Jedlička (Janeček) - Franěk, Brožek, Kubrt, Netolický (Kácovský), Výborný, Novák, Šesler, Vančák, Vacek (Vik), Sklenařík

Hodnocení:
Věděli jsme, že nás nečeká lehké utkání a to se potvrdilo. Chtěli jsme zápas rozhodnout už v prvním poločase, ale z úvodního tlaku padla jen jedna branka po pěkné křídelní akci, kdy Váca našel přesným centrem Vybase 1:0. Poté se z naší hry vytratil pohyb a soupeř se tak dostal rázem zpátky do utkání. Trest za naši pasivitu přišel krátce před poločasem, kdy jsme podcenili situaci po autovém vhazování a soupeř střelou z otočky vyrovnal skóre. 

Druhý poločas byla z kluků cítit chuť zápas zlomit, ale herní převaha končila často jen na hranici vápna. Asi rozhodující moment utkání přišel ve 42´minutě, kdy si za obranu naběhl Filda Novák, byl podražen a následnou penaltu s přehledem proměnil Bróža. Poté jsme hru kontrolovali a uklidňující pokličku na výsledek nasadil hlavou kapitán Dan Kubrt po čontru Pepíka Vančáka. Oceňuji snahu kluků urvat zápas, ve kterém se nám vždy ne úplně dařilo.

 


18.5. 2016  ČLŽ  U15   FK Náchod - MFK Trutnov -  2:6 (2:3) 

Góly:   Vik (Šesler), 17´ Vančák (x)

Sestava: Jedlička (Nývlt) - Franěk (Kácovský), Brožek (Lokvenc), Kubrt, Netolický (Laštovic), Výborný, Novák, Šesler, Vančák, Vacek, Vik

Dnešní utkání jsme si bohužel prohráli sami. Dobře jsme ho začali, a po pěkných akcích 2:0 vedli. Nejprve prostrčil míč Adam Šesler na Dana Vika, ten si ho převzal mezi stopery a střelou na zadní tyč otevřel skóre. Poté centruje od pomezní lajny Pepa Vančák a soupeř si nešťastně tečuje míč do vlastní branky 2:0. Bohužel jsme poté začali předržovat míče na kopačkách a soupeři nabídli možnosti svými chybami. Soupeř tak neskutečně lacino otočil skóre na poločasových 2:3... 

Druhý poločas začal opět naším náporem a velkou šancí Dana Vika, který ale slabou střelou gólmana nepřekonal. Definitivní tečku za utkáním přidal opět po ,,zaškobrtnutí" našeho obránce po sólu hostující útočník 2:4. Zmar naší ,,patnáctky" v závěru dokonaly dva slepené góly. 

Dnes mě ani tak netrápí předvedená hra, řada akcí bylo dobrých, kluci měli i snahu o kombinaci, ale dnes nás jednoznačně srazily individuální chyby, když jsme na řadu branek soupeři doslova namazali. To je ale fotbal, hlavu vzhůru, na chycení máme o víkendu další utkání.  O.Nejman


8.5. 2016  ČLŽ  U15   FK Náchod - MFK Chrudim -  0:1 (0:1) 

Sestava: Nývlt (Janeček) - Franěk (Vacek), Brožek M., Kubrt, Netolický, Výborný, Novák, Šesler, Vančák, Sklenařík (Vik), Suchánek

Hodnocení: První poločas se nám nepovedl, soupeř nás přehrával v pohybu i kombinaci a tak poločasová ztráta o jednu branku byla poměrně milosrdná. Druhý poločas, i díky střídajícím hráčům, náš výkon narostl a škoda jen, že jsme z některé z vypracovaných šancí nedokázali vyrovnat. Zápas ale musíme brát jako ponaučení, že se nic neudělá samo a bez potřebného nasazení nelze do žádného utkání nastoupit. Soupeři blahopřejeme k výhře, hrál velmi dobře. 


30.4. 2016  ČLŽ  U15   Povltavská FA - FK Náchod  1:4 (0:1) 

Góly:   14´ Novák (přímý kop), 36´ Sklenařík (Suchánek)49´ Vančák (Sklenařík), 66´ Kubrt (Výborný)                                  

Sestava:  Janeček (Nývlt) - Franěk (Škalda), Brožek M., Kubrt, Netolický, Výborný, Novák, Šesler, Vančák, Sklenařík, Suchánek (Vacek)

Hodnocení: Čekali jsme, že nám bude chtít Povltavská vrátit porážku 4:0 z Náchoda, ale na malém domácím hřišti si dnes situaci v úvodu hodně zkomplikovala. V desáté minutě nakopl domácí hráč po odehrání Vojtu Výborného a musel pod sprchy. Vyloučení jsme potrestali hned v zápětí, kdy trestný kop věší do víka z 20 metrů Filip Novák - 0:1. Poté domácí pod dojmem oslabení zaparkovali před své vápno ,,autobus" a spoléhali na rychlé kontry. Náchodští mladíci si však nedokázali s neprostupnou obranou poradit, ve hře chyběl prvek překvapení a přímočařejší útok.

Druhý poločas začal bleskově, běžela první minuta a bylo to 0:2. Tentokrát po autovém vhazování pronikl do vápna Lubin a jeho centr uklidil hlavou k tyči Jarda Sklenařík. Za deset minut bylo rozhodnuto. Sklíčko si povodil u lajny obránce domácích, pravou nohou našel ve vápně Pepu Vančáku, ten prodal svou ,,nížku" a hlavou do protipohybu golmana střílí třetí gól. Pak byla k vidění hluchá patnáctiminutovka plná chyb, ve které po zaváhání náchodské obrany domácí korigují - 1:3. Tečku za utkáním však pět minut před koncem dává Dan Kubrt a jak jinak než hlavou, tentokrát po centru Vybase. 

Utkání negativně ovlivnila červená karta, protože místo toho, aby si to oba týmy rozdaly na ostří nože, tak se odehrávala spíše taktická bitva. Nutno podotknout, že utkání jinak rozhodčí řídil velmi přesně a patří mu pochvala.


24.4. 2016  ČLŽ  U15   FK Náchod - FK Kolín -  3:0 (0:0) 

Góly:   49´ Kubrt (Výborný), 55´ Suchánek (Výborný),  64´ Suchánek (Kácovský)                          

Sestava:  Nývlt (Janeček) - Franěk (Vik), Brožek M., Kubrt, Netolický, Výborný, Novák, Šesler, Vančák (Kácovský), Vacek (Suchánek), Sklenařík

Hodnocení:

Na krásném běloveském pažitu jsme chtěli ukázat dobrý a kombinační fotbal. První poločas jsme měli velkou územní převahu, ale pouze po velké vápno. Nespočet rohů a nadějně rozjetých křídelních akcí většinou končilo jen na hlavě prvního obránce Kolína. Poločas tak skončil bez branek. 

Zpočátku druhého poločasu přišla hluchá desetiminutovka, ve které se snažil vystrčit růžky i soupeř. Náznaky šancí jsme mu však spíše připravili vlastní nesoustředěností paradoxně sami. Zaslouženou vedoucí branku trknul do sítě po roku Vybase hlavičkující Dan Kubrt. Branka naše kluky uklidnila a bylo jen otázkou času, kdy přidáme další. Rozhodnutí utkání si vzal na starost Lubka Suchánek, který tak oslavil velkolepě svůj comeback v mistrovských utkáních. Zaloužená výhra po dobrém výkonu. O.Nejman

 

17.4. 2016  ČLŽ  U15   FAŠV - FK Náchod  1:4 (0:1) 

Góly:   30´ Šesler (Kubrt), 50´ Sklenařík (Výborný),  52´ Sklenařík (Novák), 62´ Vančák (Šesler + Sklenařík)                                  

Sestava:  Janeček (Nývlt) - Franěk, Brožek M., Kubrt, Netolický, Výborný, Novák, Šesler, Vančák, Vacek, Sklenařík

Hodnocení: I na velmi těžkém a rozmočeném terénu jsme chtěli hrát kombinační fotbal a od první minuty se nám to dařilo. Kluci kvalitně kombinovali, hlavně levá strana byla velmi aktivní. Dobře rozjeté akce jsme ale dlouho nedokázali přetavit ve vedoucí branku. Nerozhodný stav zlomil až Adam Šesler, kdy po rychlé akci středem obstřelil brankáře. 

Druhý poločas začal přesně tak jak jsme nechtěli, a to vyrovnáním po chybce v rozehrávce našeho brankáře. Oceňuji, že to kluky nepoložilo a za chvíli zápas definitvně zlomili po dvou dynamitech Jardy Sklenaříka. Zejména jeho první branka byla ukázková, kdy křižnou střelou z rohu vápna vymetl horní roh branky domácích. Definitivní razítko na výhru Náchoda přidal po chytře rozehraném rohu Pepa Vančák.

Kluky chválíme za kombinační a sebevědomou hru i na těžkém terénu. Tři body chceme potvrdit v dalším domácím ligovém utkání s Kolínem.

   


13.4. 2016  Přátelské utkání  TJ Červený Kostelec U17 - FK Náchod U15   4:2 (2:2)      

- tráva Červený Kostelec, 2x 40 min,   

Góly:   Suchánek (Novák F. ),  Šesler (Vik)                           

Sestava:  Janeček - Franěk, Brožek, Kubrt, Výborný, Vacek, Škalda, Novák F., Šesler, Kácovský, Vančák, Netolický, Vik, Suchánek

HodnoceníVýborná příprava (konečně už taky) na přírodním pažitu splnila svůj účel. Kluci museli pod tlakem fyzicky vyspělého soupeře pracovat v plné rychlosti s míčem, navíc zjistili, že souboje musí absolvovat pokaždé na 100%. Jsem rád za návrat našeho forvarda Lubina Suchánka, který se na hřiště vrátil po těžké nemoci, navíc svůj velmi dobrý výkon korunoval i gólem, kdy po ,,lubinovsku" obešel po sólu brankáře.

 


10.4. 2016  ČLŽ  U15   MFK Trutnov - FK Náchod 1:2 (0:2)         

Góly:    27´ Vik (Sklenařík), 31´ Sklenařík (Netolický)                         

Sestava:  Nývlt (Janeček) - Franěk, Brožek, Kubrt, Výborný, Vacek (Kácovský), Šesler, Vančák,  Netolický (Zawada), Vik (Slavíček) (Laštovic), Sklenařík

Hodnocení:

Už od úvodního hvizdu bylo patrné, že náchodští žáci přijeli do Trutnova pro 3 body a velmi aktivní hrou diktovali v prvním poločase tempo hry. Odměnou za aktivitu jim byla akce z 27. minuty, kdy Dan Vik procedil míč střelou z vápna pod tělem domácího brankáře. Tato branka hosty ještě více nabudila a za dalších pět minut se skóre měnilo znovu. Dobrým presingem získal míč u postranní čáry Netolda, posunul míč na Sklíčka, který míč potáhl do vápna a z úhlu vymetl dělovkou šibenici - 0:2.

Druhý poločas se hrál jiný fotbal, kdy taktovku utkání převzal naopak Trutnov a náchodské fotbalisty již příliš na svou polovinu nepouštěl. Kontaktní branku vstřelili vzápětí, kdy domácí útočník posunul hlavou centrovaný míč přímo pod břevno. Dramatickou koncovku však naši kluci s vypětím všech sil zvládli a z Trutnova tak vezou cennou výhru a nové sebevědomí do dalších zápasů.


2.4. 2016  ČLŽ  U15   Meteor Praha - FK Náchod 8:2 (5:2)         

Góly:   17´ Sklenařík21´ Vik (Sklenařík)                           

Sestava:  Janeček (Nývlt) - Lokvenc, Brožek, Kubrt, Výborný, Vacek, Novák (Zawada) (Laštovic), Šesler, Čejchan (Franěk), Vik (Kalaš), Sklenařík

Hodnocení:

Věděli jsme, že na nás domácí budou chtít vletět, přesto jsme se ani nestačili rozkoukat a skóre bylo 3:0... Poté ovšem kluci začali soupeře efektivněji napadat a do pomalejší domácí obrany podnikali rychlé brejky, jejichž výsledkem bylo snížení na 3:2 Sklíčkem a Vikoušem. Domácí znervózněli, ale bohužel jsme je posadili na koně opět lehkovážností v naší defenzívě.

Druhý poločas se jen dohrával, naši kluci si už prakticky žádnou pořádnou šanci nevytvořili. 

Soupeři musíme sportovně poblahopřát k vítězství, protože nás v zápase předčil v nasazení i fotbalovosti. Těší mě, že kluci i za stavu 3:0 zvedli hlavu a utkání dokázali zdramatizovat. 

 


30.3. 2016  ČLŽ  U15   FK Náchod - Admira Praha 0:2 (0:2)                                    

Sestava:  Nývtl (Janeček) - Škalda, Brožek M., Kubrt, Výborný, Franěk (Vacek), Novák, Šesler, Netolický (Čejchan), Vik (Laštovic), Sklenařík

Hodnocení:

Tak trochu smolné utkání.. Soupeři se ještě ani nestihli na hřišti rozkoukat a už zvoní tyč branky Admiry po bombě Filipa Nováka. Poté byla na umělce v Bělovsi k vidění poměrně vyrovnaná hra. První branku vstřelila Admira po nedůrazu náchodské defenzivy, kdy hostující hráči míč do branky doslova dotlačili. Druhá branka hostí následovala po rychlém brejku a špatně zahrané standartní situaci. 

Druhý poločas se Náchod snažil skóre vyrovnat, ale bohužel nevyužil celou řadu nadějně rozjetých protiútoků, kdy forvardi volili buď unáhlená nebo nepřesná řešení. 

 


19.3. 2016  ČLŽ  U15   Dukla Praha - FK Náchod  8:2 (3:0)    

Góly:   50´ Sklenařík60´ Novák                                 

Sestava:  Janeček (Nývlt) - Škalda, Brožek M., Kubrt, Výborný, Franěk, Novák, Šesler, Vacek, Netolický, Sklenařík

Hodnocení:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/homepage/1619

Úvod zápasu nám nevyšel, byli jsme málo důslední v soubojích a nechali domácím zbytečně mnoho prostoru a času na kombinaci. První 3 branky se dají nazvat jako velmi laciné. Po inkasovaných brankách jsme se rozhodli pro riskantnější, ale dnes účinnější rozestavení a vysoké napadání hráčů Dukly. V úvodu druhého poločasu zařídil snížení na 4:1 dělovkou Sklíčko a poté korigoval na 5:2 nádhernou střelou z tresťňáku Novas, ale v závěru Dukla opět využila oken v defenzivě a díky chytrosti a důrazu v koncovce vysoko zvítězila. Domácím blahopřejeme k zasloužené výhře, naši kluci dnes podali jen odvar z výkonů, kterých jsou schopni. Pochvalu zaslouží Filip Novák a Dan Kubrt.


13.3. 2016  ČLŽ  U15   FK Náchod - Povltavská FA  4:0 (1:0)    

Góly:   Vančák (Sklenařík, Výborný)43´ Vančák (Vacek, Zawada)5 Laštovic (Zawada)64´ Laštovic  (Zawada, Nosek)                                 

Sestava:  Nývlt (Janeček) - Škalda, Brožek M., Kubrt, Vacek (Lokvenc) ,  Franěk (Laštovic), Novák, Vančák, Výborný, Vik (Zawada), Sklenařík (Nosek)

Hodnocení:

V prvním jarním ligovém kole přijela do Bělovse Povltavská FA a diváci tak mohli sledovat již od úvodního hvizdu rozhodčího rychlý a bojovný fotbal. Náchodští nečekali na úvodní branku dlouho, ve 4. minutě se dostal míč přes Sklenaříka a Výborného k Vančákovi, který po kličce a křižné střele levou nohou zajistil domácím vedení. Poté měli náchodští velké štěstí, když nejprve hosté z brejku pálí do břevna a prakticky ihned z dorážky zase do tyče. Do 20. minuty byli domácí borci aktivní a přidali několik střel, poté ovšem i hosté přidali a aktivní hrou našim klukům zle zatápěli.

V úvodu druhého poločasu se hrál vyrovnaný fotbal. Uklidnění na kopačky Náchoda přinesl ve 43. minutě po akci Vacka a přiťuknutí Zawady krásnou střelou do víka opět Vančák. Náchod byl od té chvíle již lepším týmem a hosty do zakončení vůbec nepouštěl. Třetí branku obstaralo duo ,,Zawada-Laštovic", kdy prvně jmenovaný podržel na vápně chytře míč, v nejlepší moment našel volného Laštovice a ten již golmana propálil 3:0. Definitivní tečku za velmi dobrým představením náchodských kluků nasadil opět Patrik Laštovic, který po chybné rozehrávce hostí, lobuje z 35. metrů golmana Povltavské.

Hodnocení trenérů:

,,Jsem rád, že jsme potvrdili dobré výkony z přípravy, plné nasazení a chuti vyhrát. Věřím, že výhra vnese klukům další sebevědomí do žil! Těším se na všechny, všechny, všechny hráče zase v týdnu na tréninku!!!" O.Nejman, V.Vlček  


 

6.3. 2016 PU  FK Náchod - RMSK Cidlina Nový Bydžov   3:0 (1:0)

UMT Běloves, 2x35 min

Sestava:  Janeček, Nývlt -  Škalda, Brožek, Kubrt, Franěk, Vacek, Ťokan, Vančák, Šesler, Výborný, Vik, Novák,  Čejchan, Lokvenc, Hána

Branky:  Vik (Výborný), Sklenařík (Vančák), Sklenařík (Vančák)

Hodnocení: ,,Dnešní zápas jsme měli problémy s dostupováním hráčů, a proto nám soupeř především v úvodu utkání zatápěl hlavně po křídlech. První branku vstřelil Dan Vik po velmi dobrém náběhu a centru Vybase. Potom následovalo pálení i těch nejvyloženějších pozic a tak střelecké trápení utnul až ve druhém poločase Sklíčko, který dvěma kladívky zápas rozhodl. Před ligou máme ovšem stále na čem pracovat. Tímto zveme všechny fanoušky a příznivce příští neděli do Bělovse, kde uvítáme v prvním kole ČLŽ Povltavskou FA (10:00).  O.Nejman

25.2. 2016 PU  FK Náchod U15 - TJ Červený Kostelec U17   1:0 (0:0)

UMT Běloves, 2x35 min

Sestava:  Janeček -  Škalda, Brožek M., Lokvenc, Vacek, Ťokan, Vančák, Netolický, Čejchan, Vik, Novák  //  Brožek Š., Prokeš

Branky:  Vik (Novák)

Hodnocení:

 


21.2. 2016 PU  MFK Chrudim - FK Náchod 1:2 (0:1)

UMT Chrudim, 2x35 min

Sestava:  Janeček - Hána, Šesler, Škalda, Vacek, Franěk, Vančák, Netolický Vik, Čejchan, Sklenařík  //  Hejzlar, Novák, Laštovic

Branky: Sklenařík (Vik, Franěk), Sklenařík (Vik),

Hodnocení: Bojovný zápas, který jsme odehráli vlivem lyžáků a různých zranění v podstatě bez střídání, kluci zvládli velmi dobře a opět si v přípravě zvedli sebevědomí. V prvním poločase nejprve vybojoval míč uprostřed hřiště Fráňa, posunul na Vikouše, který narýsoval kolmici na Sklíčka a ten trefil tvrdě a přesně. Další fotbalový moment předvedl Vikouš, který z rohu vápna nastřelil křižnou střelou pouze zadní tyč. Chrudim hrozila převážně z křídel, pár závarů pochytal jistě Janys. Druhý poločas přišel druhý gól, kdy Vikouš chytře posouvá míč za obranu na Sklíčka a ten lobuje brankáře 0:2. Chrudim korigovala v zápětí, kdy opět po sérii odražených míčů ve vápně zakončuje nehlídaný hráč. Tečku a zkompletování hattricku měl na noze Sklíčko, kdy oběšel i brankáře, ale z metru trefil pod tlakem jen tyč:). 


13.2. 2016 PU  FK Náchod - MKS Polonia Stal Swidnica 4:2 (2:1)

UMT Běloves, 2x35 min

Sestava:  Jedlička - Škalda, Brožek, Kubrt, Vacek, Vančák, Vik, Šesler, Novák F., Netolický, Sklenařík,  Kácovský, Čejchan, Zawada, Procházka, Laštovic

Branky: Vik, Vik (Vančák, Vacek), Vik (Brožek, Čejchan), Vik (Laštovic)

Hodnocení:

http://fknachod.sklub.cz/aktuality/detail/59-u15-u13-fk-nachod-mks-polonia-stal-swidnica

U15: V prvním utkání na sebe narazili starší žáci a úvod se povedl lépe hostům z Polska, kteří se po nedůrazu náchodské obrany ujímají vedení. Poté ale převzali otěže zápasu náchodští a svého soupeře začali kombinačně přehrávat. Vyrovnání zařídil Dan Vik, který chytře přehodil z hranice vápna chybujícího brankáře Swidnice. Obrat zařídil opět Dan Vik, který zakončil pohlednou křídelní akci, kterou rozjeli již na hranici vlastního velkého vápna Filip Novák a Michal Vacek. Druhý jmenovaný po průniku po křídle posunul míč na Pepu Vančáka a ten již servíroval střelci zápasu Danovi Vikovi.

Druhý poločas pokračoval Náchod i po prostřídání sestavy v kvalitní podívané, ale paradoxně sám inkasoval, kdy hráči Swidnice dobře zakombinovali středem obrany a střelou podél vyběhnuvšího Jedličky dorovnávají skóre. Za 5 minut bylo ale opět veseleji domácím hráčů, Patrik Laštovic podržel míč proti dvěma obráncům v rohu hřiště, uvolnil se a posadil přesný balón na Dana Vika, který zkompletoval z voleje hattrick. Asi nejhezčí moment utkání přišel deset minut před koncem, když stoper Maty Brožek vysunul dlouhým pasem do křídla Kubu Čejchana, ten z jedné přesně nachází do náběhu Dana Vika, který obchází i do bezmocného brankáře a věší čtvrtý banán.  

,,Jsme rádi, že kluci dodrželi v podstatě vše co jsme po nich chtěli, chtěli kombinovat, nabízeli se a po ztrátě míče se ho hned snažili získat. Oceňuji i kvalitní a sebevědomou rozehrávku."  trenéři: V.Vlček + O. Nejman

  


9.2. 2016 PU  FK Náchod - Jiskra Jaroměř 3:1 (3:0)

UMT Běloves, 2x40 min

Sestava:  Nýč (35.Janeček) - Lokvenc, Brožek, Kalaš, Vacek, Hána, Vik, Šesler, Novák F., Netolický, Sklenařík, Kubrt, Kácovský, Čejchan, Novák P., Petráš

Branky: Sklenařík (Šesler), Sklenařík (Šesler), Sklenařík (Vik, Hána)

Hodnocení:

První poločas byl dobrý, dokud jsem hráli své tempo a nenechali se uchlácholit celkovou ,,prázdninovou,, rychlostí zápasu. Druhý poločas byl slabý, plný ztrát míčů a bezradnosti v útočné fázi. Držme se věcí, které fungují a přinášejí nám výhodu ve hře. Tudíž napadání soupeře již na jeho polovině, aktivnímu přístupu k hráči s míčem a neustálému pohybu a nabídky pro balón. Pak je naše hra efektivní a mnohdy i efektní. O.Nejman


7.2. 2016 PU  FK Náchod - MFK Trutnov 5:2 (3:0)

UMT Běloves, 2x40 min

Sestava:  Nývlt (35.Janeček) - Vacek, Kubrt, Brožek, Franěk - Netolický, Vik, Novák F., Zawada (Procházka) - Laštovic (35. Tobiška), Šesler

Branky: Laštovic (Vik), Šesler (Vik, Laštovic), Laštovic (Vik), Vik (Novák), Vik

Hodnocení:

Velmi dobrý výkon od všech hráčů, korunovaný krásnými akcemi a góly. Soupeře jsme přehráli naší aktivitou a chutí kombinovat. Takový fotbal je sice náročný na běhání a rychlou práci s míčem, ale vidím v něm cestu.


23.1.2016 PU - MFK Trutnov - FK Náchod 6:0 (3:0)

UMT Trutnov, 2x40 min

Sestava: Janeček, Nývlt - Lokvenc (35.Hána), Kubrt, Brožek, Franěk - Netolický, Vik (35.Kalaš), Novák F., Vacek - Tobiška (Slavíček), Šesler

Hodnocení: Dnešní příprava proběhla na umělce pokryté sněhem, přesto nám jasně ukázala nedostatky naší hry. Velmi špatná rozehrávka a nabídka obránců a záložníků při zakládání akcí, mizerná koncovka a naivní bránění, kdy nabídneme soupeři jasné šance hlavně středem hřiště. Na odstranění těchto taktických chyb budeme intenzivně pracovat.

Pozitivně hodnotím hlavně v prvním poločase hru pravé strany (Kvído, Netolda). Lepších zítřků dosáhneme hlavně chutí a pracovitostí v tréninku.  O.Nejman 


9.1.2016  Halový turnaj Jawor (Polsko)

Sestava:   Brožek - Franěk, Vančák, Šesler, Sklenařík, Novák F., Kubrt, 
 
http://mrkskuzniajawor.futbolowo.pl/news,2790525,czeski-triumf-w-kuznia-cup-2016-w-kat-trampkarzy-.html
 
Fotky zde: https://m.facebook.com/153871124682935/albums/948179041918802/
 
Výsledky:
 
Skupina:
 
FK Náchod - Lechia II Dziorzoniow   1:5 Daniel Kubrt, Tomas Franek, Adam Sesler, Josef Vancak
 
FK Náchod - Gornik Walbrzych   0:3  Adam Sesler x2, Filip Novak
 
FK Náchod - Kuznia II Jawor   0:2   Josef Vancak, Adam Sesler

 

 
Semifinále
 
FK Náchod - Kuznia I Jawor  3:2    Adam Sesler x3
 
Finále
 
FK Náchod - Kuznia II Jawor    0:0     3:2 na penalty
 
 
Hodnocení O.Nejman:
 
Kluci si dnes zasloužili turnaj vyhrát, protože každého soupeře přehráli fotbalovostí a kombinací. Řada branek padla po krásných akcích. Po jednoznačné skupině došlo i na drama v playoff. Nejprve v pěkné semifinálové bitvě, která měla vše co fotbal nabízí: vyloučení ,,Neuera" Bróži, obraty skóre, hattrick, emoce i oslavu s fanoušky. Turnaj vygradoval ve finále, kde jsme nejprve zahodili mraky tisíciprocentních loženek, ale následně precizně zahranými penaltami rozhodli o prvenství v turnaji. 
 
Nejlepší střelec turnaj: Adam Šesler
 
Gratulujeme. 
 
Foto dodám..
 
 

11.12.2015 přátelské utkání         FK Náchod U15 - FK Náchod U14    8:2    (UMT Běloves, hráno 3x20)

Branky: Vančák 3x, Novák F., Donát, Sklenařík 2x, Vacek  -  Laštovic, Vik

 

Sestava U15: Nýč - Škalda, Kubrt, Brožek, Ťokan - Vacek, Donát, Novák F.,Vančák - Šesler, Sklenařík, Franěk

Sestava U14: Jedlička - Hána, Čejchan, Kalaš, Novák - Nosek, Vik, Slavíček, Zawada, Hejzlar, Laštovic, Tobiška, Lokvenc, Kos, Petráš

 

Hodnocení: Utkání splnilo přesně to co mělo, výsledek je totálně nepodstatný. Oceňuji snahu obou týmů hrát po zemi a kombinovat i v pod tlakem soupeře. V zápase se až asi na 2-3 nemocné hráče objevili všichni kluci, a v tomto trendu musíme pokračovat i přes zimu a celou jarní mistrovskou část. Jedině poctivým tréninkem dosáhneme zlepšení našich výkonů.  O.Nejman 

 

 

 

 

 

TOPlist